Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs dla narzeczonych – maj

9 maja - 10:00 - 10 maja - 16:00

- EUR20.00

Plan najbliższego kursu

Termin (sobota, niedziela):
początek 09 maj godz. 10.00 – 13:00,
14:00 – 17:00
w sali na dole,
wejście od Upper dorset Street
10 maj, niedziela 14.15 – 16.00 (po Mszy św. o 13.00)
Zapraszamy i prosimy o punktualność.
Warunki: aby ukończyć kurs należy uczestniczyć
we wszystkich spotkaniach
Zgłoszenia: formularz

 

Idea

Kurs prowadzony w naszym duszpasterstwie jest propozycją, której celem jest coś więcej niż tylko obowiązkowe ‘zaliczenie’ spotkań i zdobycie wymaganego ‘papierka’ potrzebnego do zawarcia ślubu. Pragniemy Wam przekazać kilka rad praktycznych, trochę podstawowej wiedzy z zakresu psychologii, teologii sakramentalnej i rodzinnej, pedagogiki oraz medycznych aspektow przygotowania do ciazy, czasu ciazy ,porodu oraz pologu. Uważamy, że to co najważniejsze w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa odbywa się pomiędzy narzeczonymi, w dialogu prowadzonym przez nich samych. Chcemy być zatem jedynie pomocni w doprowadzeniu Was do przeżycia zawarcia sakramentu małżeństwa, aby było to piękne Święto dla Was.

Kurs

Weekendowy kurs jest propozycją dla zapracowanych, dla poszukujących propozycji skonsolidowanej w krótkim czasie. Nie oznacza to, że jest to propozycja okrojona. Wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie pojawiają się nowe osoby prowadzące oraz tematy. Kurs jednak spełnia wszystkie kryteria tego rodzaju propozycji prowadzonych w Polsce i w Irlandii. Istotnym składnikiem kursu jest Poradnia Małżeńska, będąca jego integralną częścią.

Zespół prowadzących

Osoby prowadzące kurs są do tego odpowiednio przygotowane i posiadają wymagane kwalifikacje w zakresie odbytych studiów jak i praktycznego doświadczenia. Zespół składa się z osób zakonnych i świeckich specjalistów. Jesteśmy przekonani, że ksiądz nie powinien sam prowadzić takiego przygotowania. Dlatego obok nas, kapłanów, są obecne osoby świeckie, specjaliści z różnych dziedzin. Osoby będące w poradni małżeńskiej, są specjalistami posiadającymi wymagane kwalifikacje, honorowane w każdej polskiej i irlandzkiej diecezji.

Miejsce

Kurs odbywa się w Sali spotkań mieszczącej się przy dominikańskiej parafii St. Saviour’s. Wejście do pomieszczenia dostępne jest od ulicy Upper Dorset Street, schodami prowadzącymi do pomieszczeń w piwnicach klasztoru. Sala wyposażona jest w nagłośnienie oraz pomoce audiowizualne. Podczas przerwy można skorzystać z gorącej kawy i herbaty.

Zaświadczenie

Wydawane przez nas świadectwo spełnia wszystkie kryteria wymagane dla tego rodzaju kursów przedmałżeńskich zarówno w Irlandii jak i w Polsce.

W imieniu zespołu prowadzących:
o. Cezary Binkiewicz OP – koordynator kursów, filozof i teolog

 

Szczegóły

Start:
9 maja - 10:00
Koniec:
10 maja - 16:00
Koszt:
EUR20.00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

St. Saviour’s Priory
St. Saviour’s Priory, Upper Dorset Street
Dublin 1, Irlandia
+ Google Map